Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas aktywnie uczestniczyło w biegu ulicznym Przemyska Piątka dla Hospicjum organizowanym przez Lazarus - Przemyśl. Dochód z biegu przeznaczony jest na wsparcie powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza

Członkowie Stowarzyszenia w tym roku bardzo licznie zaangażowali się w organizację VII Przemyskiego Święta Ulic. Ponadto Mieszkańcy Przemyśla mogli odwiedzić nasze stoisko mając tym samym okazję rozmowy z naszymi przedstawicielami. Zainteresowanie było ogromne, co cieszy nas niezmiernie.

Stowarzyszenie Regia Civitas odwiedziło siedzibę PSONI Koło w Przemyślu działające na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przemyskie Koło tworzą osoby wielkiego serca, które robią wszystko aby ich podopieczni aktywnie uczestniczyli w życiu Społecznym. Podczas wizyty zwiedziliśmy bazę dydaktyczną, poznaliśmy wychowanków a także podziwialiśmy galerię prac dzieci. Ponadto przekazaliśmy puszkę ze zbiórki, w którą włączyło się nasze Stowarzyszenie w ramach akcji Kilometry Dobra Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę bazy dydaktycznej PSONI Koło w Przemyślu.

Zapraszamy na sprawozdawcze walne zebranie członków stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 5 czerwca 2018 o godz. 18:00 w sali Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ul. Piotra Skargi 7/1 w Przemyślu.

Porządek obrad:

1) Przywitanie i otwarcie.
2) Wybór przewodniczącego obrad.
3) Powołanie protokolanta.
4) Sprawdzenie prawomocności.
5) Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
6) Przedstawienie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności za rok 2017. 

>> czytaj sprawozdanie za rok 2017

>>czytaj sprawozdanie finansowe za rok 2017

7) Opinia Komisji Rewizyjnej ws. wniosku Zarządu o zatwierdzenie sprawozdań za rok 2017.
8) Podjęcie uchwały ws. zatwierdzenia sprawozdań za rok 2017.
9) Dyskusja i ewentualne podjęcie uchwały w sprawie zaangażowania się Stowarzyszenia w wybory samorządowe w 2018 r., w tym wystąpienie Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Regia Civitas
10) Wolne głosy i wnioski.
11) Zakończenie.

 zyr

Uroczystości z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-maja rozpoczęły się od mszy świętej w Przemyskiej Archikatedrze. Następnie uroczystości przeniosły się na Wzgórze Zamkowe, gdzie został wysłuchany hymn oraz swoje przemówienia wygłosili m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Prezydent Przemyśla Robert Choma. Podczas uroczystości miało miejsce złożenia przyrzeczenia strzeleckiego przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Czwartkowe obchody zakończyły się złożeniem wieńców przy kamieniu upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego podczas, której Rada Miasta Przemyśl przyznała Marszałkowi Sejmu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla.

Członkowie Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas w dniu 2 maja 2018 wzięli udział w imprezach związanych ze Świętem Dnia Flagi, m.in. w Biało-czerwonym biegu „1918 metrów – 100 biegaczy na 100-lecie” oraz w uroczystościach przy Pomniku Orląt Przemyskich. Stowarzyszenie Regia Civitas było ponadto organizatorem Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na boisku Szkole Podstawowej nr 4

Turniej tenisowy dla dzieci 08.04. 2018 r. Za nami kolejny turniej dzieci i młodzieży. Czas który spędziliśmy z najmłodszymi tenisistami i tenisistkami dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Turniej zorganizowany został przy wsparciu naszego stowarzyszenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !!! 

10 marca 2018 w Krasiczynie odbył się Charytatywny Maraton Fitness na rzecz Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Orzechowcach oraz Ośrodka Adopcyjnego Zwierząt ARKA –vet.
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Krasiczynie k. Przemyśla tego dnia wypełniła się po brzegi młodszymi jak i starszymi miłośnikami zwierząt oraz aktywności fizycznej.
Organizatorem maratonu było Prywatne "Tęczowe Przedszkole"
Cel był prosty - zebrać jak największą ilość karmy. Na sukces przedsięwzięcia wpłynęła współpraca placówek oświatowych z Krasiczyna, „Tęczowego”Przedszkola, Przedszkola Sióstr Służebniczek, Szkoły Podstawowej, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia dla Przemyśla REGIA CIVITAS oraz instruktorek – Elżbiety Niegowskiej- Śliwiak, Ewy Pankiewicz, Katarzyny Kaszyckiej i Agnieszki Kuriańczyk.

Maraton Fitness składał się z 4 bloków – bodyshape&interval, dancefitness, zumba, bodystyling&streching. Zgromadził ok. 50 pań ćwiczących w tym samym czasie, wspólnymi siłami udało się uzbierać 287 kg karmy.

10 grudnia 2017 r. na kortach tenisowych w Przemyślu odbył się turniej dla najmłodszych tenisistów grających na „czerwonym” i „pomarańczowym” poziomie pod nazwą KARUZELA TENISOWA. Dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch grupach wiekowych, lub w zależności od umiejętności. Celem było to aby dzieci rozegrały ze sobą jak największą ilość meczy na „zmiękczonych” zasadach punktacji tak aby uczyły się gry na punkty bez niepotrzebnego stresu. Było na co popatrzeć. Zacięta walka a jednocześnie przyjazna atmosfera. Turniej odbył się przy wsparciu naszego stowarzyszenia i udał się w 100 %.

 

Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy Turniej rozpoczął się tradycyjnie odśpiewaniem hymnu państwowego i wyeksponowaniem flagi. Następnie zawodnicy rozpoczęli rywalizację sportową.

  • VI miejsce Czuwaj Wiaro II
  • V miejsce FA Lubaczów
  • IV miejsce UKS Jagiellonka Medyka
  • III miejsce Piaścik Tuczempy
  • II miejsce Czuwaj Wiaro I
  • I miejsce Wilczki Lesko
  • Najlepszy bramkarz Wiktor Krzywiński Wilczki Lesko

Najskuteczniejszy zawodnik Ewan Dworak

Najlepszy zawodnik Kamil Drymajło Czuwaj Wiaro I

Zostali wyróżnienie również najlepsi piłkarze w poszczególnych drużynach: Czuwaj Wiaro II - Seweryn Fudali FA Lubaczów – Jan Kaczor UKS Jagiellonka Medyka – Olivier Górka Piaścik Tuczempy – Karol Macierzanka Czuwaj Wiaro I – Kacper Kaczmarek Wilczki Lesko – Jacek Kórza Sędziowie: – Bartosz Krucan, Tomasz Szymański.

Turniej organizowali: Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas oraz Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro. Sponsorzy: MPEC Przemyśl, MaawSport, oraz turniej wsparli: Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal, Radni RM Małgorzata Gazdowicz, Tomasz Kuźmiek, Daniel Dryniak, Maciej Kamiński, Stanisław Surma.

Dziękujemy za zabezpieczenie Medyczne właścicielowi firmy Paramedyk Bartoszowi Wajstuchowi.

Na zakończenie Turnieju z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej jak zawsze odbył się mecz towarzyski o przechodni Puchar. Zagrali sympatycy Regii Civitas w tym roku z Prawnikami Przemyśl. Mecz przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze i zakończył się wynikiem 7:3 dla Prawników. Bramki zdobyli: Regia Civitas: Michał Pilch, Artur Mielnik i Robert Bal, dla Prawników: Krzysztof Gaca – 2, Arkadiusz Ślisz – 1, Maciej Głowacz – 1, Jacek Miszczyszyn – 1, Andrzej Furtak – 1, Krzysztof Tryksza - 1Stowarzyszenie dla Przemyśla REGIA CIVITAS po raz kolejny organizuje mecz z okazji Dnia Flagi. Zapraszamy nie tylko naszych członków do udziału i kibicowania w rozgrywkach, które odbędą się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu.

Free Joomla! template by Age Themes